• info@beylerafrica.com
  • +256 760 725 047- +256 767 788 783 - +256 393 247 149
  • TR / EN / UG
News Photo

UGANDA SAĞLIK BAKANLIĞI ZİYARETİ

Beyler Group tarafından organize edilen ve Türkiye’nin seçkin firmalarının katılım sağladığı Uganda iş gezisi devam ediyor.
Uganda Dışişleri Bakanlığı tarafından uygulanan protokolle karşılanan heyetimiz CEO’ muz Dr Hulusi Söğütlü başkanlığında Uganda Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Diana Atwine ve diğer üst düzey Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle yemekte biraraya geldiler. Heyette bulunan Firmaların kendini tanıtımıyla başlayan toplantı, Uganda da Heyetimiz tarafından yapılması planlanan yatırımlarla ilgili ayrıntıların konuşulmasıyla devam etti.
Bu toplantı da Türkiye Sağlık Vakfı, Beyler Group ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılabilecek işbirliği olanakları konuşuldu. Tüm taraflar Türkiye Uganda arasında sağlık konusunda işbirliği yapılması konusunda mutabakata vardılar.
Yemekli toplantıdan bir gün sonra heyetimiz Uganda ulusal  Referans Tıbbi Lboratuvarı' nı ziyaret etti. Beyler Group, Türkiye Sağlık Vakfı ve Sisoft yazılım Şirketiyle birlikte bu projenin içinde olunması konusunda karar verildi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı sayın Diana Atwin’ e ve Dr. Susan Nabadda Ndidde’ ye konukseverliği İçin teşekkür ediyoruz ve Türkiye Uganda arasındaki işbirliğinin gelişerek devam edeceğine her türlü inanıyoruz.

BU HABERİ PAYLAŞ

YORUM İÇERİĞİ

Deneyimlerimizden ve ilişkilerimizden yararlanmak istermisiniz.